• “Przyszłość ma na imię Polska” – inauguracja kampanii Andrzeja Dudy

    Wydarzeniem dnia było przemówienie Andrzeja Dudy, mocnym głosem, bez kartki, pod prąd: “Ubiegam się o urząd prezydenta, dlatego że wierzę w to, że Polsce znów jest potrzebna prezydentura aktywna, która będzie realizowała swoje konstytucyjne obowiązki. (…) Podstawowym jest dbanie o sprawy społeczeństwa, otwartość, uważanie na krzywdę ludzką, bronienie przed niekorzystnymi zmianami, które chcą wprowadzać rządzący! To jest obowiązek prezydenta, obowiązek, który wymaga odwagi. Prezydent nigdy nie powinien się godzić na podpisanie ustaw, które uderzają w społeczeństwo, aby finanse publiczne były ratowane kosztem najuboższych. Głowa państwa ma stać na straży dobra publicznego, na straży Rzeczpospolitej, a Rzeczpospolita to jej naród! (…) Przyszłość ma na imię Polska!” Na konwencji pojawiła się Agata Duda. Być może będziemy mieli młodą i elegancką Pierwszą Damę.

    Wciąż jestem pod wrażeniem wczorajszej konwencji także z innych powodów. Świetne występy Natalii Niemen (“Wspieramy osoby, które pragną, aby w Polsce trwały wartości tradycyjne”, “Bóg, Rodzina, Honor, Ojczyzna”) i Janusza Rewińskiego (“Andrzej Duda na prezydenta, a reszta kandydatów na piwo”) oraz bardzo dobre wystąpienia Jerzego Zelnika, Beaty Szydło oraz Prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego (29-latka, warto zapamiętać to nazwisko!).

    Całą konwencję na bieżąco relacjonowałem. Tweety trafiły do relacji w mediach na Onecie, Wprost, podobno także TVN24. Cała konwencja do obejrzenia na livestream.

    Fot. Jerzy Dudek, Rzeczpospolita.

    Print Friendly, PDF & Email

Komentowanie jest zamknięte.